تبلیغات
مرکزآموزش فنی و حرفه ای سردشت - آموزش

مرکزآموزش فنی و حرفه ای سردشت

آموزش های فنی وحرفه ای باید توسعه یابد "مقام معظم رهبری"

 

آموزش مسیری جهت دستیابی به قله های رفیع موفقیت و نهادینه کردن دانایی محوری در جامعه است.

خرج کردن درآموزش نوعی سرمایه گذاری بلندمدت است.

هیچ سازمانی قادر نیست تنها با مهارتهای یک نفر رشد کند.

--------------------------------------------------

بسم الله الرحمن الرحیم

هرکسی مهارت داشته باشد،  بیکار نمی ماند؟

مرکز آموزش فنی و حرفه ای سردشت در راستای آموزش وارتقای مهارتهای تمامی آحاد مردم سردشت و حومه در محورها و بخش های زیر مشغول به فعالیت می باشد:

1- آموزش در مرکز ثابت

مرکز آموزش فنی و حرفه ای سردشت شامل 6 کارگاه فنی آموزشی با امکانات و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی بر اساس آخرین استانداردهای روز وتکنولوژیهای جدید در رشته های ذیل می باشد. که در حال حاضر همه کارگاهها فعال و در حال آموزش به کارآموزان و علاقمندان به آموزشهای فنی و حرفه ای می باشند:

1- کارگاه برق ساختمان

2- کارگاه اتومکانیک

3- کارگاه تعمیر تلفن همراه

4- کارگاه تاسیسات

5- کارگاه خیاطی

6- کارگاه رایانه

----------------------

2- آموزش روستایی

آموزش روستایی یکی از سیاستهای جدید سازمان در سال های اخیر است و باجدیت داره پیگیری میشه وبدلیل اهمیت خاص آن خود دارای چارت سازمانی خاص خود می باشد که در راس آن مدیرکل آموزش روستایی قرارداره بر همین منوال وباتوجه به نیازسنجی های انجام شده در دهستانها و روستا های محروم سردشت ، مرکزآموزش فنی وحرفه ای سردشت هم در این زمینه فعالیت خود را شروع کرده است وبنابه درخواست و نیاز روستائیان عزیز برای آنان دوره های آموزشی در روستاهای نلاس ، قلعه رش و بیوران برگزار کرده است وهمچنین پایگاه روستایی میراباد هم که جزو مراکز روستایی واگذاری به بخش خصوصی می باشد هم اکنون به صورت دو شیفت در حال اموزش رشته برق خودرو به متقاضیان آموزشی این رشته می باشد. در ضمن تاکنون حدود 200،000،000 ریال بودجه جهت تجهیز و راه اندازی آن در سال 88 جذب شده است.

------------------

3- آموزش در صنایع

آموزش در صنایع و صنوف یکی دیگر از محورهای فعالیت آموزشی مراکز آموزش فنی و حرفه ای کشورمی باشد که در این راستا مرکز سردشت براساس نیازسنجی و برنامه ریزی انجام شده برای سال 88 اقدام به برگزاری حدود 20،000نفرساعت آموزش در رشته قالیبافی در محل مجتمع قالیبافی شهر ربط نموده است که لازم است  در این خصوص از آقای سید کامل هدایتی به خاطر همکاریهای صمیمانه و دلسوزانه شان تشکر و قدردانی کنیم. در ضمن بنا به درخواست مسئول محترم شهرک های صنعتی استان یک دوره آموزشی 2 روزه تحت عنوان ایمنی و بهداشت در صنایع و مواجهه با حوادث مواد شیمیایی در محیط کار برای تمامی کارکنان شهرک صنعتی شهرستان سردشت با هماهنگی مسئول محترم شهرک صنعتی سردشت و فرمانداری محترم شهرستان برگزار گردید که با استقبال خوبی روبروشد.

--------------------------------

4- آموزش سیار شهری

آموزش سیار شهری هم روشی ابداعی توسط سازمان برای تحت پوشش قراردادن تمامی اقشار جامعه اعم  ازکارکنان ادارات وموسسات و اصناف مختلف در محل کار و اداره یا مکانهای معرفی شده از طرف متقاضیان این نوع آموزشها می باشد که برای اجرای آن امکانات آموزشی مورد نیاز از مرکز به محل مورد نظر منتقل و آموزشهای مورد نیاز پس از اسقرار این امکانات و تجهیزات آموزشی به متقاضیان ارائه می شود که دراین راستا مرکز سردشت چندین دوره پرورش زنبور عسل را براساس نیاز مردم شهر ربط در محل مسجد جامع آن شهر اجرا نموده است و از مربیان مجرب و با تجربه در رشته های دامی و زراعی برای تدریس این دوره استفاده نموده است. این آموزشها به حدود 50 نفر از متقاضیان معادل 10،000 نفر ساعت ارائه شده است

---------------------------------

5- آموزش مهارتهای پیشرفته (Advanced Skills)

مهارتهای پیشرفته ، آندسته از مهارتهایی هستند که حداقل مدرک تحصیلی متقاضیان این دوره ها کاردانی می باشد. براساس نیازسنجی و با توجه به برنامه ریزی مرکز درسال 87 برای آموزش اقشار جامعه بر اساس نیاز بازار کار و گروه های هدف تا کنون نزدیک به 130000 نفر ساعت آموزش برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و بنگاههای اقتصادی اجرا شده است.

--------------------------------

6- آموزش در پادگان

براساس تفاهم نامه همکاری ما بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ونیروهای مسلح مرکز سردشت هم تا کنون براساس برنامه ریزیهای انجام شده موفق به اجرای چندین دوره آموزش ICDL درجه 2 برای سربازان هنگ مرزی سردشت شده است و قرار است به زودی دوره آموزشی ICDL درجه 1 هم برای سربازانی که دوره ICDL درجه 2 را با موفقیت طی کرده اند اجرا شود.

---------------------------

7- آموزش در زندان

درراستای اجرای تفاهم نامه مشترک مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان وسازمان زندانهای استان  مرکز آموزش فنی و حرفه ای سردشت با هماهنگی لازم با سرپرست بازداشتگاه سردشت اقدام به برگزاری کلاس آموزشی معرق کار به بازداشت شدگان این بازداشتگاه نمود واین دوره با استقبال خوبی هم از طرف بازداشت شدگان و هم مسئولین بازداشتگاه همراه بود و برای سایر زندانیان هم تقاضای برگزاری دوره آموزشی جدید کردند که در حال بررسی و اقدام می باشد. شایان ذکر است که اجرای این دوره ها در بازپروری و ایجاد انگیزه و علاقه به بازگشت به زندگی در زندانیان و ایجاد اشتغال آنان وکاهش میزان بزهکاری در جامعه بسیار موثر خواهد بود.

------------------------------

8- آموزش صنعت ساختمان

براساس مصوبه هیات وزیران و تفاهمنامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با وزارت مسکن و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی کشور شناسایی و آموزش کارگران صنعت ساختمان بعنوان یکی از راهکارهای  ارتقائ دانش کارگران ساختمان  وبهینه سازی اجرای طرحهای ساخت و ساز بر عهده سازمان آموزش فنی و حرفه اکشور نهاده شده است . در این راستا مر کزآموزش فنی و حرفه ای سردشت هم در سال 88 با انعقاد قراردادهای مربوطه با مجریان طرح اقدام به شناسایی و اخذ آزمون های مربوطه نموده است و تاکنون موفق به شناسایی حدود 300 نفر از افراد مشغول در صنعت ساختمان در شهرستان سردشت شده است و آزمون کتبی از آنان در رشته های ذیل بعمل آورده است:

1- آرماتور بند

2- نقاش ساختمان

3- لوله کش تاسیسات ساختمان

4- جوشکار ساختمان

5- درب و پنجره ساز ساختمان

6- کاشیکار

7- بنای سفتکار

8- بتن ریز

9- کفراژ بند

و...........

و  اکنون هم شناسایی کارگران ادامه دارد ومرکز در حال آماده شدن برای اخذ آزمون های کتبی و عملی از آنان می باشد.قدردانی و تشکر مدیر آموزش و پرورش شهرستان سردشت از مرکز آموزش فنی وحرفه ای سردشت دوشنبه 20 اردیبهشت 1389
راه اندازی وبسایت برای مرکز آموزش فنی و حرفه ای سردشت پنجشنبه 9 اردیبهشت 1389
طراحی وب سایت برای مرکز آموزش فنی و حرفه ای سردشت پنجشنبه 2 اردیبهشت 1389
برگزاری آزمون مجدد عملی مهارتهای پیشرفته درمرکز آموزش فنی و حرفه ای سردشت یکشنبه 29 فروردین 1389
برگزاری آزمون مسابقه ملی مهارت در شهرستان سردشت یکشنبه 29 فروردین 1389
برگزاری یازدهمین المپیاد ملی مهارت (مرحله شهرستانی) در سردشت شنبه 21 فروردین 1389
برگزاری آزمون عملی مهارتهای پیشرفته در مرکزآموزش فنی و حرفه ای سردشت پنجشنبه 19 فروردین 1389
آگهی ثبت نام کارآموزان درمرکز آموزش فنی و حرفه ای سردشت دوشنبه 16 فروردین 1389
اعلام برنامه آزمون های همسان فنی و حرفه ای سال 89 استان و شهرستان ها یکشنبه 15 فروردین 1389
تقدیر مدیر کل زندانهای آذربایجان غربی از سرپرست مرکز اموزش فنی وحرفه ای سردشت شنبه 29 اسفند 1388
ارائه عملکرد مرکز آموزش فنی و حرفه ای در جلسه شورای اداری شهرستان چهارشنبه 26 اسفند 1388
اعلام نتایج آزمون های کتبی مهارتهای پیشرفته شنبه 22 اسفند 1388
برگزاری آزمون کتبی مهارتهای پیشرفته در مرکز سردشت یکشنبه 16 اسفند 1388
برگزاری آزمون های مهارتهای پیشرفته چهارشنبه 12 اسفند 1388
شرکت در نظرسنجی چهارشنبه 12 اسفند 1388
لیست استانداردهای آموزشی فنی و حرفه ای قابل اجرا در سال 88 یکشنبه 2 اسفند 1388
لیست آموزشگاه های آزاد شهرستان سردشت شنبه 1 اسفند 1388
لیست حرفه های خدماتی ازمون ادواری اسفند 1388 چهارشنبه 28 بهمن 1388
عملکرد مرکز در سال 88در بخش آموزش سه شنبه 20 بهمن 1388
صنعت ساختمان یکشنبه 18 بهمن 1388
لیست آخرین پستها